میکرودرم و هیدرودرم

میکرودرم و هیدرودرم

۱۳۹۶/۰۳/۱۴

میکرودرم ابریژن چیست

میکرودرم ابریژن به معنای سایش سطح پوست به وسیله دستگاه میکرودرم است .این عمل توسط پزشک به منظور بازسازی و جوان سازی پوست انجام می گیرد . میکرودرم ابریژن که در این قسمت به اختصار میکرودرم خوانده میشود تکنیکی جهت تازه سازی مجدد پوست صورت است که کمک میکند آسیبهای ناشی از افزایش سن وآفتاب در پوست بازسازی شود.

از میکرودرم ابریژن میتوان در درمان چروکهای سطحی و کم عمق پوست استفاده کرد. چند جلسه درمان در این مورد به کار میرود. فواصل درمان را میتوان برحسب وضعیت بیمار تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار درمان را تکرار کرد. چروکهای خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفافتر و محکمتر میشود.

 

میکرودرم برای چه کسانی نامناسب است ؟

میکرودرم برای تمام افراد مناسب است تنها در کسانیکه طی 12 ماه اخیر راکوتان مصرف کرده اندیا بیماری پسوریازیس دارند مناسب نیست.

 

آیا میکرودرم برای همه افراد یکسان انجام می شود؟

میکرودرم در انواع سطحی ، نیمه عمقی و عمیق انجام میشود. شدت انجام طی جلسات متوالی بنا به تشخیص پزشک و مشکل بیمار متفاوت است.

 

مراقبت های بعد از میکرودرم

میکرودرم نیاز به بی حسی ندارد. بعد از میکرودرم بیمار نیازی به استراحت نیست و میتوان به کار های روزمره خود برسید. تنها بایدبه مدت دو سه روز از کرمهای ترمیم کننده به همراه ضد آفتاب استفاده شود. میکرودرم از 5 تا 7 جلسه وبه فواصل 4 هفته انجام میشود.